طراحی دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی هنر شکل و فرم دادن به محیط زیست که منزل،محل کار و مسیرهای رفت و آمد مردم را شامل میشود . اجرای دکوراسیون داخلی اگر در راستای سلیقه هر مخاطب انجام گیرد باعث جذب بیشتر مردم به این موضوع خواهد شد . به این صورت که مثلا اگر در هر کشور،منطقه یا شهر بسته به فرهنگ آن محیط،سبک زندگی و نوع شیوه ی زندگی اشخاص انتخاب شود نظر بسیاری از افراد جلب آن می شود . طراحی داخلی هنر و دانش درک رفتارهای مردم و جامعه برای ایجاد فضای دکوراسیون یا مبلمان و یا تزیینات محیطی است. این عملکرد در داخل ساختمان با عناصر تزیینی و با مشاوره تکمیل می شود .

طراحان دکوراسیون داخلی منزل به گونه ای عمل می کنند که با امکان بهره گیری از محیط ،پنجره و نور محیط یک نورپردازی ایده آل با کمک لوازم منزل ایجاد می کنند . رنگ در طراحی داخلی منزلهای ایرانی و محیط آنها و همچنین ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز بسیار تاثیر گذار است . در حقیقت طراحان داخلی با استفاده از این متریال می توانند فضای داخلی را به صورت یک محیط غم انگیز یا شادی بخش یا آرامش دهنده به مخاطب القا کنند . شناخت رنگ ها و معنا و مفهوم هر رنگ در القای فضای دکوراسیون هر محیط بسیار تاثیر گذار است . تاثیر رنگ ها بر ذهن افراد باعث اثرات مثبت یا منفی بر افراد می شود .رنگ ها در دکوراسیون داخلی باعث می شوند که اتاق راحت،آرام، استرس زا و … باشد .

سهم کهن استیل :

ما بر این باور هستیم که هر شخص یک جامعه ی جدا محسوب میشود و سلایق و علایق هر شخص متفاوت با دیگریست . با هر سلیقه و برای هر دکوراسیون و سبک زندگی نمونه ای از کارهای ما جلب نظر میکند .بنابراین تمامی افراد میتوانند در زیرمجموعه ی مشتری های کهن استیل قرار گیرند .کهن استیل بر پایه این خصوصیات نمونه هایی از انواع میز استیل ،میز ناهارخوری استیل،عسلی استیل،میزجلو مبلی استیل،میز تلویزیون(میز تی وی) استیل،میز کنسول استیل ،صندلی استیل ،مبل استیل و شلف را به مشتریان خود ارائه داده است .

دکوراسیون داخلی

اصل بررسی چگونگی استفاده افراد خانواده در دکوراسیون داخلی :

-این بررسی به چند دسته مجرد ، زوج ، زوج جوان ، خانواده بزرگسال و هم خانه تقسیم می شود.با در نظر گرفتن شرایط ، خواسته ها ، علایق و سلیقه ی هر شخص باید بررسی و چیدمان دکوراسیون داخلی انجام شود.

-به علت کوچک شدن خانه ها و گرانی ، داشتن اتاق نشیمن مجزا دشوار است و معمولا به عنوان غذاخوری ، محل استراحت و مطالعه و پذیرایی استفاده می شود . بستگی به تعداد کاربری و شغلتان لوازم مناسب انتخاب کنید و تفکیک فضای داخلی انجام دهید. باید از مبلمان و میزهای با کیفیت استفاده کرد تا به مرور زمان و استفاده زیاد ، کیفیت محصول افت پیدا نکند ، همینطور می توان از مبلمان چند کاره برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی منزل
اجرای دکوراسیون داخلی

-بعد از کار و فعالیت روزانه باید چند تکنیک را در دکوراسیون داخلی منزل انجام دهید :

1 -فضا را با استفاده از پارچه های نرم و رنگ های خنثی ، مواد طبیعی ، سادگی و با حداقل رساندن وسایل آرام نگه دارید.

2 -سروصدا را با دوجداره کردن پنجره ها ، استفاده از قالی و فرش نرم ، کف پوش مناسب ، در صورت توان عایق بندی دیوار ها و در صورت علاقه استفاده از پرده یا کرکره ی ضخیم کاهش دهید.

3 -شرایط راحتی را در دکوراسیون داخلی منزل فراهم کنید .

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
طراحی دکوراسیون داخلی

در صورت داشتن فضا از مبلمان بزرگ ،راحت و مرغوب استفاده کنید . هوای اتاق را متعادل و پاکیزه نگه دارید. اگر از بازی نور لذت میبرید با کرکره یا پرده و … نور داخل اتاق را کنترل کنید .

– اگر محل کار شما در خانه و در اتاق نشیمن است ،با در نظر گرفتن جوانب گوشه ای از دکور خانه را انتخاب کنید .

-کشو یا کمدی را برای خود در نظر بگیرید . در این صورت علاوه برمرتب بودن دکوراسیون،وسایلتان همیشه در دسترس است.

کار در منزل

-اگر اهل معاشرت و مهمانی زیاد هستید، کاناپه یا مبلمان را نزدیک هم بچینید.از مبلمان راحتی استفاده کنید ، برای صمیمیت بیشتر در صورت امکان دکور آشپزخانه ، غذاخوری و نشیمن را تلفیق کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

-ورزش : اگر داخل منزل فضای کافی ندارید و دوست دارید ورزش کنید از مبلمان و وسایل کمتر و چرخ دار استفاده کنید . محلی را برای وسایل ورزشی در نظر بگیرید، مانند قفسه گنجه و یا حتی زیر تخت.

دکوراسیون داخلی منزل

-فضای خصوصی یا محیط عمومی در دکوراسیون داخلی:

محیط عمومی:

اگر خانواده ی شلوغی دارید و فضای کافی ندارید می توانید اتاق یا بخش دیگری از خانه را به نشیمن اختصاص دهید ، با برداشتن دیواری فضای داخلی را گسترده کنید.

فضای خصوصی:

اگر به فضایی برای آرامش نیاز دارید،اتاق نشیمن جداگانه ای داشته باشید . مواردی مانند تمرکز روی مطالعه و کار ، موسیقی و فیلم می تواند منجر به داشتن اتاق نشیمن خصوصی شود .

محیط عاشقانه :

اجرای دکوراسیون داخلی برای یک زوج (احتمالا جوان)میتواند خیلی ساده یا مشکل باشد.توجه به علایق و سلایق اونها و ارائه راهکارهای رمانتیک و جذاب جهت هر چه عاشقانه تر کردن دکوراسیون داخلی منزل .مثل: شعله های گرم آتش یا تهویه مناسب و هوای مطبوع ، کاناپه بزرگ با چند پشتی ،قالی نرم و چیدمان مینی مال در عاشقانه کردن دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسیاری دارد . اتاق های کوچک صمیمی تر هستند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون
دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی
اجرای دکوراسیون داخلی
0 0 votes
امتیاز به این محصول