شرایط و مقررات بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های تیم کهن استیل بوده است. تیم ما در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده. با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول ۷ روز مهلت بازگشت کالا می‌شوند.

اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف کهن استیل همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ۷ روز ضمانت تعویض نیستند.

لطفاً توجه داشته باشید:

_**همه ی تیم ما در کهن استیل به دنبال جلب رضایت شما مشتری عزیز میباشد.تا جایی که از نظر مالی و فرصت زمانی برای ما مقدور باشد با رساندن تولیداتی با کیفیت و مطابق نظر و خواسته شما سعی در جلب این رضایت داریم.و این اطمینان را به شما میدهیم که کیفیت قبل از قیمت در اولویت مجموعه ماست.

– در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد. و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

– اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت کالا، به پشتیبانی سایت اطلاع داده شود.

– لازم است سلفون و جعبه اصلی محصولات جهت بازگرداندن کالا تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود.از دور ریختن آن جداً خودداری کنید.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در سلفون یا جعبه اصلی خود به کارگاه بازگردانده شود.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی سایت از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– معمولا مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است. مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات نوشتاری کالا، مشخصات نوشتاری فنی درج شده در وب سایت و فاکتور است.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در سلفون یا جعبه اصلی خود به پروشاپ بازگردانده شود.پاره و مخدوش کردن سلفون یا جعبه اصلی کالا، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.